Akademie

Workshop Chytrá řešení v sociálních službách

Ve středu 24. dubna jsme pořádali další z řady úspěšných workshopů, tentokrát jsme se zaměřili na téma chytrých řešení ve veřejných službách. Workshop se velmi vydařil, účastnilo se ho přes 40 zástupců poskytovatelů sociálních služeb, firem a sociálních podniků a dalších odborníků na tuto smart problematiku.
Workshop Chytrá řešení v sociálních službách

S možnostmi chytrých řešení, nejnovějšími trendy a jejich využitím v sociálních službách účastníky seznámily firmy poskytující smart řešení pro osoby se zdravotním a duševním postižením. Se svými zkušenostmi, vlastními smart projekty a příklady dobré praxese představili poskytovatelé sociálních služeb a další odborníci z Královéhradeckého kraje.

Přítomné na workshopu uvítal radní Královéhradeckého kraje zodpovědný za oblast sociálních služeb Vladimír Derner, který vyzdvihl důležitost sociálních služeb pro udržitelný život v našem kraji a zároveň se zamyslel nad využitelností a užitečností chytrých řešení v rozvoji sociálních služeb.

Zita Kučerová z Centra investic, tozvoje a inovací za pořadatele přivítala hosty v sále a ve stručnosti představila naše činnosti v Chytrém regionu, mimo jiné i tento webový portál.

Organizace Život Hradec Králové, o.p.s. a Chytrá péče s.r.o. představily možnosti využití chytrých řešení v tísňové péči a jak tyto technologie Tísňová péče zvyšují bezpečnost života seniorů a osob se zdravotním postižením. Jan Fencl z Nadace Vodafone Česká republika uvedl, jak rozvíjí ekosystém sociálních inovací, které řeší společenské problémy využitím informačních a komunikačních technologií. Paní Morávková z organizace Tyfloservis, o.p.s. Hradec Králové i s praktickými ukázkami představila, jaké pomůcky a úpravy prostředí mohou pomoci nevidomým a slabozrakým v samostatném pohybu a orientaci v prostoru.  Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. představilo možnosti, jak učit děti znakový jazyk kdekoli a kdykoli, k čemuž vyvinuli unikátní aplikace, které jsou využívány nejen rodiči, ale odborníky a studenty. Na závěr Tomáš Jelínek, autor aplikace Cash Reader for iOS, představil jak  mobilní aplikace rozpoznává hodnoty bankovek pro více než 40 světových měn. Jeho praktická ukázka hosty přímo upoutala. 

Více o této akci a prezentace ke stažení naleznete ZDE.

Sdílejte na sociálních sítích