Workshop

Praktické tipy pro využití umělé inteligence ve výuce nabídne Víkendová škola AI

Královéhradecký kraj zve všechny středoškolské a vysokoškolské žáky a učitele na Víkendovou školu AI, která se uskuteční v pátek a v sobotu 6. až 7. října v budově Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové. Aktéři získají přehled o umělé inteligenci ve vzdělávání, čekají je konference a workshopy. Pro účast je nutná registrace na webu Školství KHK.
Praktické tipy pro využití umělé inteligence ve výuce nabídne Víkendová škola AI

Speciálně sestavená konference s workshopy usnadní účastníkům orientaci v aktuálním dění na poli umělé inteligence ve vzdělávání, napomůže udržet krok s jejím rychlým rozvojem a zároveň nabídne i možnost diskuze o problematických otázkách spojených s jejím využíváním.

Víkendová škola AI je pro středoškolské i vysokoškolské studenty, kteří mají ISIC, zdarma. Cena pro ostatní zájemce činí 300 korun za oba dny. Nákup vstupenek a registrace je možná už nyní na webu www.skolstvikhk.cz

Páteční program víkendové školy začne prezencí ve 12:45 a bude zaměřen na přehled novinek v oblasti AI a jejich praktické využití. Účastníci ho zakončí diskuzí o aktuálních otázkách ve školství, kterou povede Dan Pražák, progresivní učitel, společně s Petrou Mazancovou, předsedkyní Učitelské platformy.

Druhý den organizátoři zaměří převážně prakticky. Tomáš Petráček, katolický kněz a Juraj Hvorecký z Akademie věd budou hovořit o etických aspektech využívání AI ve škole. Naváže AI dětem Evy Nečasové ze Střední průmyslové školy Smíchov a Karel Klatovský z Microsoft s praktickými workshopy.

Pořadateli Víkendové školy AI jsou Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace, Královéhradecký kraj, město Hradec Králové a Univerzita Hradec Králové.

Sdílejte na sociálních sítích