Akademie

Spustili jsme nový kurz v Akademii Chytrého regionu – Zavádění vysokorychlostního internetu v obcích

Kurz vznikl na základě semináře pro obce na téma Vysokorychlostní internet, který proběhl 29. listopadu 2023 ve spolupráci s Broadband Competence Office ČR a zástupci poskytovatelů internetu. Odborný seminář si kladl za cíl představit starostům a starostkám technologické možnosti rozvoje sítí nové generace v jejich obcích.
Spustili jsme nový kurz v Akademii Chytrého regionu – Zavádění vysokorychlostního internetu v obcích

Impulsem pro konání semináře byla skutečnost, že na území Královéhradeckého kraje existuje v současnosti řada lokalit (tzv. bílá místa připojení k internetu), které nejsou pokryty vysokorychlostním internetem, což zhoršuje dostupnost internetu pro obyvatele.

Co pro zlepšení tohoto stavu mohou udělat jednotlivé obce? Jaké mají možnosti a nástroje? S kým spolupracovat?

Odpovědi nejenom na tyto otázky se dozvíte v tomto kurzu, který vás provede základním procesem zavádění vysokorychlostního internetu v obci.


Kromě tohoto kurzu jsme rovněž aktualizovali kurz Chytřejší práce s daty. Kurz Vás naučí, jak se neztratit v dnešní době datové a zvýšit povědomí obcí, místních akčních skupin a dobrovolných svazků obcí o důležitosti znalosti dat a možnostech prezentace dat veřejnosti. Získané informace můžete využít při tvorbě vlastních analýz, rozvojových či strategických dokumentů. V kurzu naleznete cenné odkazy na zdroje, ze kterých můžete čerpat data pro svoji další práci. Kurz je primárně určen pro zástupce a úředníky územních samosprávných celků, odborné pracovníky MAS či svazků obcí.

Sdílejte na sociálních sítích