Akademie

9. ročník regionálních setkání navštívil letos vysoký počet účastníků i partnerů

Během měsíce října 2023 se uskutečnil další ročník tradičních akcí pro zástupce obcí v každém okresu Královéhradeckého kraje, které jsou zaměřeny na aktuální informace z oblasti regionálního rozvoje, strategického plánování a dotační politiky.
9. ročník regionálních setkání navštívil letos vysoký počet účastníků i partnerů

Cílem těchto akcí je především přenos informací, sdílení zkušeností včetně vzájemné diskuse. Letos do území vyrazil rekordní počet regionálních partnerů (celkem 10 organizací), kteří zástupcům obcí „přivezli“ aktuální novinky, ale byli i k dispozici pro individuální konzultace.

Letos navštívilo celkem pět okresních setkání téměř 200 zástupců z řad obcí a měst, ale i místních akčních skupin, dobrovolných svazků obcí, kraje či odborné veřejnosti. Pořadatelem bylo Centrum investic, rozvoje a inovací a Královéhradecký kraj na nich reprezentoval radní Adam Valenta.

Na začátku každého setkání byl představen webový portál Chytrý region včetně platformy Regionální stálé konference KHK (CIRI) a aktuální informace za oblast regionálního rozvoje KHK (Krajský úřad KHK – odbor RR, grantů a dotací). Následovala prezentace za komunitně vedený místní rozvoj (místní akční skupiny) a Integrovaný regionální operační program (Centrum pro regionální rozvoj ČR). 

Ve druhé části vystoupili zástupci dalších partnerů (CzechInvest, Svaz měst a obcí, Sdružení místních samospráv. Každé setkání mělo i jednoho speciálního hosta či téma, např. Ministerstvo pro místní rozvoj, Spolek pro obnovu venkova, Interreg Česko-Polsko, Hradecko-pardubická aglomerace, průmyslová zóna Solnice- Kvasiny či pasportizace potenciálu cestovního ruchu v KHK.

Akce se letos konaly v obcích Hejtmánkovice 17. 10. (Náchodsko), Kostelec nad Orlicí 19. 10. (Rychnovsko), Kopidlno 24. 10. (Jičínsko), Lužec nad Cidlinou 26. 10. (Hradecko) a Dvůr Králové nad Labem 31. 10. (Trutnovsko). K vidění byly mj. i příklady úspěšně zrealizovaných projektů za pomoci dotací EU v našem regionu, např. komunitní centrum nebo hasičská zbrojnice.

Všechny prezentace z jednotlivých setkání jsou dostupné na webu akce.

Sdílejte na sociálních sítích